NC Fénix – Clarion Congress Hotel Prague

Novostavba nákupního centra a kongresového hotelu
Freyova ul, Praha 9 – Vysočany

Zastavěná plocha: 867 m2
Obestavěný prostor: 18 585 m3
Kancelářské plochy: 693 m2
Obchodní plochy: 867 m2
Investor: BEST PROPERTIES SOUTH a.s.
Dodavatel: PSJ a.s.
Generální projektant: Sdružení ateliérů DELTAPLAN, ATREA, HEXAPLAN INTERNATIONAL
Autor: Ing. arch. Dan Mrkos, HEXAPLAN INTERNATIONAL s.r.o.
Investice: cca 2,2 mld. Kč

Nákupní Galerie Fénix Vysočanská se v březnu 2008 stala novou dominantou náměstí OSN v Praze 9 – Vysočanech.

Desetipodlažní komplex je umístěn nad stanicí metra B Vysočanská, jehož výstup vede přímo do objektu, a zajišťuje tak jeden ze čtyř vstupů do nákupní galerie. Na celkové ploše přesahující 12000 m2 se návštěvníkům otevírá pestrá skladba obchodů, prodejen, služeb, kaváren a restaurací. Srdce obchodní pasáže tvoří v podzemním podlaží supermarket s rozlohou více než 1600 m2 a prodejny s různorodým sortimentem a službami. O patro výš, v rovině navazující na městskou infrastrukturu, se nachází nepřeberné množství obchodů a služeb s převažující nabídkou oděvů a obuvi, doplněné o kavárny a provozovny drobného občerstvení.

Spojení mezi jednotlivými patry zajišťují eskalátory, travelátor a výtahy, které dopraví návštěvníky až do druhého nadzemního podlaží, kde se nachází restaurace, fast foody a sushi bar. V tomto podlaží je umístěno také rozsáhlé wellness a fitness centrum s rozlohou přes 1200 m2. Ve 3.podlaží je situováno kongresové centrum s unikátním konferenčním sálem, v nejvyšších podlažích je umístěno 560 pokojů hotelu Clarion Congress Hotel Prague****. K dispozici je 630 parkovacích míst pro auta a 9 míst pro autobusy.

Nákupní Galerie Fénix je spolu s přilehlým kongresovým hotelem Clarion jedním z nejvýznamnějších projektů investorské a developerské skupiny Czech Property Investments.